SHRİNK İMALATI

Shrink Torba İmalatı
Satışa sunulan taze gıdaların belli bir raf ömürleri bulunmaktadır. Ancak kaliteli muhafaza seçeneklerinin tercih edilmesi ürünlerin beklenen raf ömürlerinden daha uzun süre tüketilmesini sağlayabilmektedir. Bu alanda en çok shrink torba imalatından fayda sağlanabilmektedir. shrink imalatı neticesinde elde edilen torbalar özellikler taze ve nemli olan gıda ürünlerinin saklanmasını mümkün hale getirmektedir.
Shrink torbalar farklı şekillerde imal edilebilmektedir. İmal edilen ürünlerinin boyutlarının farklı olması saklanacak olan ürünlerin de değişim göstermesini sağlamaktadır. bu bağlamda özellikle peynir ya da et gibi gıda ürünleri oldukça uzun süre saklanabilmektedir. Torbaların modellerine göre kilit sistemleri bulunmaktadır. Isı makineleri ile de özel sistemleri ile se hava geçirmeleri engellenebilmektedir. Böylece gıda ürünleri oksijen ile temas etmeden istenen şekillerde saklanabilmektedir.
Shrink Torba Özellikleri
Satıla sunulan shrink torba özelliklerini firma ihtiyaçları belirlemektedir. Öncelikle bazı ürünlerin uzun süreli muhafaza edilebilmeleri için güneşi görmemeleri gerekmektedir. Bu nedenden ötürü güneş ışınlarını geçirmeyen opak renklerde torbalar üretilebilmektedir. Bu alanda renk alternatifleri de bir hayli geniştir. Böylece ürünlerin özelliklerine göre farklı renkler belirlemek mümkün olmaktadır. Ayrıca üretilen shrink torbaların kapatma olanakları da geniştir. Paketleme yapılacak olan ürünün sarılmasına ya da boyutuna göre gerek yandan gerek alt ya da üst kısımlardan paketler kapatılabilmektedir. Paketlemelerin kaliteli ve belirlenen şekillerde yapılması ürünlerin oksijen, ısı ve nemle temaslarını engellemektedir.

admin Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir