KOMİK CAPSLER

KOMİK CAPSLER

Gülmeyi güldürmeyi hepimiz çok severiz. Gülmek için farklı farklı şeylerden sebep bulabiliriz. Bunlardan biri de son zamanalar da  sıklıkla kullandığımız ve karşımıza da oldukça sık çıkan capslerdir. Peki adını sıklıkla duyduğumuz ve oldukça sık bir şekilde karşılaştığımız bu caps ne demektir?

Caps kelimesi Capture diğer bir ifade ile yakalamak kelimesinden gelmektedir. Bu terim ekranda olan biteni resim  veya video formatında kayıt için kullanılmaktadır. Aynı zamanda caps ilk kez web sözlük kültürü ile beraber hayatımıza girmiş ve yayılmaya başlamıştır. Bir görselin veya resmin alt kısmına kırmızı bir şerit çekilerek bu çerçeve üzerine yazılan yazı içerikleridir. Bu içerikler sosyal medya kullanımı ile hayatımıza girmiş ve bu alanın en popüler içerik türünü oluşturur. Oluşturulan tüm capslerin tamamı mizahi olarak güldürme ve düşündürme kaygısı ile oluşturulmuştur.

Eğlence amacı ile oluşturulan bu capsler sosyal medyada özellikle instegram, facebook, twitter, gibi platformlarda sıklıkla karşımıza çıkar. Ve bizleri de yansıttığı içeriklerle oldukça eğlendirmekte ve güldürmektedir. Sizlerde caps örnekleri için lafmacun.net sitemizin komik capsler kategorisinden bakabilirsiniz.

admin Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir