İNSTAGRAM MAVİ TIK

İNSTAGRAM MAVİ TIK

Eminim ki pek çoğumuz aktif bir sosyal medya kullanıcısıyızdır. Özellikle bu sosyal medya hesaplarından instagram hesabı olmayan yoktur. Eğer ki sizlerde aktif bir instagram kullanıcısı iseniz bazı hesapların yanında küçük bir mavi tık işareti olduğunu eminim ki görmüşsünüzdür. Yine bu işarete denk gelmiş iseniz sadece kurumsal hesapların veya ünlülerin hesaplarında yer aldığını da fark etmişsinizdir. İşte genel olarak ünlülerin veya kurumsal hesapların hesap güvenliğini sağlamak amacıyla verilen bu mavi tık sıradan kullanıcıların da oldukça fazla dikkatini çekmektedir. Ancak bu işareti sıradan kullanıcıların alabiliyor olması maalesef mümkün değildir. Ancak tabi ki bununda bazı püf noktaları mevcuttur ve bu şekilde bu işareti almak isteyenler alabilir. İşte bu yazımızda size bu konu hakkında bilgi vereceğiz.

İnstagram Mavi Tık Nedir?

İnstagram platformunda genellikle bazı kurumsal hesaplarda veya tanınmış ünlülerin hesaplarında yer alan mavi tık yani onay işareti bulunmaktadır. Bu işaret o hesabın gerçekten ona ait olup olmadığını göstermek  için kullanılmaktadır ve o hesabın kişisel haklarının korunmasını sağlar.

Sosyal medya uygulamalarında takip etmek istediğimiz veya beğenmek istediğimiz bir ünlünün sayfasını bulmakta zorlanırız. Çünkü aynı isimle bir çok sayfa olduğunu görürüz ve hangisinin gerçek hangisinin gerçek olmadığını ise sıradan kullanıcı olarak bizlerin bilmesi oldukça zordur.  İşte sosyal medya üzerindeki bu karışıklığı önlemek için instagramın bulduğu çözüm de mavi tık onayı. Bu şekilde gerçek hesap sahipleri bu işareti alarak hem hayranlarının kendisini bulmasına yardım etmekte hem de onaylı hesap olarak kayıtlara geçmekte ve belirgin özelliği sayesinde takipçilerinin de güvenini sağlayarak takipçi sayısını da daha fazla arttırmakta.

Peki instagram mavi tık nasıl alınır?

İnstagram mavi tık işaretini alabilmek istiyorsanız öncelikle hesabınızın ünlü bir hesap olması gerekmektedir. İlk başlarda bu işareti almak oldukça kolaydı ve her instagram kullanıcısı bu işareti kolay bir şekilde alabiliyordu ancak sonrasında face hesapların artması ve gerçeklerinden daha fazla kullanıcıya ulaşması üzerine instagram bu mavi tık alımını zorlaştırdı. Eğer ki ünlü bir hesaba sahipseniz instagram yetkililerine mail atarak bu isteğinizi sağlamaya çalışabilirsiniz. Ancak yetkililere bu şekilde bir çok mail atıldığı için bu maillerle mavi tık işaretini pek vermiyorlar. Ve oldukça da zaman alan bir süreç. Bu  nedenle mavi tık almak için en kesin çözüm instagram ile anlaşmalı olarak çalışan reklam ajanslarıdır. Eğer ki kurumsal bir firmanız var ve bu işareti almak istiyorsanız firmanızın marka değerine sahip olması gerekmektedir. Tabi yine son karar her zaman instagrama aittir ancak burada yapmanız gereken güvenilir bir firma bulmaktır. Bizim sizler için tavsiyemiz ajansyenimedya.com ile instagram mavi tık işaretini kolay bir şekilde alabilirsiniz.

admin Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir